Byggtrygg AB
Adress: Hemvärnsgatan 8, 3 tr
171 54 Solna
Vid generella frågor mejla till: byggtrygg@byggtrygg.se

INKÖP - BIO AB
Ulf Persson, Inköpschef

Ulf Persson, Inköpschef


070 828 01 98
ulf.persson@bioab.se

Jakob Lindstrand, Produktchef

Jakob Lindstrand, Produktchef

Trä, träbaserade skivor, limträ
010 60 39 418
jakob.lindstrand@bioab.se

Åsa Kronberg, produktchef

Åsa Kronberg, produktchef

Färg, golv, kakel, stålreglar, plåt/takavvattning
010 60 39 415
asa.kronberg@bioab.se

Magnus Jansson, produktchef

Magnus Jansson, produktchef

Kläder/skydd, elhandverktyg, beslag, el/vvs, bruk, fix &fog
010 60 39 417
magnus.jansson@bioab.se

Jens Johansson, produktchef

Jens Johansson, produktchef

Kök, bad, interiör/snickeri, uterum/plasttak, vitvaror, isolering
010 60 39 416
jens.johansson@bioab.se

Mats Sauer, produktchef

Mats Sauer, produktchef

Fönster, dörrar, tak/mark, tegel, skivor (ej trä)
010 60 39 412
mats.sauer@bioab.se

Hans Erup, produktchef

Hans Erup, produktchef

Infästning, lim & fog, förnödenheter, handverktyg, anläggning / redskap, gips
010 60 39 413
hans.erup@bioab.se

Pontus Netinder, produktchef

Pontus Netinder, produktchef

Papp, cellplast, armering, list / panel, inredning
010 60 39 414
pontus.netinder@bioab.se

Anders östholm

Anders östholm

Bruk, fix & fog och elhandverktyg

anders.ostholm@bioab.se

FÖRSÄLJNING
Olle Eriksson

Olle Eriksson

Försäljningschef

olle@byggtrygg.se

Daniel Rickborg

Daniel Rickborg

Projektledare

daniel@byggtrygg.se

MARKNAD
Erik Öhlin

Erik Öhlin

Marknadschef

erik@byggtrygg.se

Robert Pripp

Robert Pripp

Reklamchef

robert@byggtrygg.se

Linda Sjöberg  Thelenius

Linda Sjöberg Thelenius

Webbredaktör

linda@byggtrygg.se

Håkan Svensson

Håkan Svensson

Projektledare Webb

hakan@byggtrygg.se

Stefan Almå

Stefan Almå

Butiksutveckling och M&K

stefan@byggtrygg.se

Karin Törnqvist

Karin Törnqvist

Koordinator proffs

karin@byggtrygg.se

Jessica Larsson

Jessica Larsson

Koordinator utbildning/event

jessica@byggtrygg.se

Lena Franzén

Lena Franzén

Koordinator konsument

lena@byggtrygg.se

Andreas Folkesson

Andreas Folkesson

Koordinator webb

andreas@byggtrygg.se

Anna Bokvist

Anna Bokvist

Produktionsledare Inhouse, Print & digital marknadsföring

anna@byggtrygg.se

IT / AFFÄRSSTÖD
Nicklas Thorén

Nicklas Thorén

IT-Chef

nicklas@byggtrygg.se

Erica Ellestrand

Erica Ellestrand

Affärsstöd, IT-Ansvarig

erica@byggtrygg.se

Tomas Eriksson

Tomas Eriksson

Affärsstöd,Artikelansvarig

tomas@byggtrygg.se

EKONOMI
Björn Arenander

Björn Arenander

Ekonomichef

bjorn@byggtrygg.se

Sandra Arnesson

Sandra Arnesson

Ekonomi

sandra@byggtrygg.se

ÖVRIGT
Kent Holm

Kent Holm

Kvalitet, miljö & säkerhet

kent@byggtrygg.se

Sabina Gustafsson

Sabina Gustafsson

Kontorssamordnare

sabina@byggtrygg.se

VD
BERT LARSSON

BERT LARSSON

Verkställande Direktör

bert@byggtrygg.se